Anasayfa
19 Ocak 2018 ( 1835 izlenme )
Reklamlar

Mahkemeden Adnan Oktar için flaş karar!

Kızların babası harekete geçmişti: Adnan Oktar için flaş karar

Avusturya'da yaşayan babanın, uzun süredir haber alamadığını belirttiği biri 17 yaşında olan 2 kızını kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar'ın programında gördüğü ve Türkiye'ye gelerek kızlarının zorla bir yerde tutulduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, kızların annesi ve Adnan Oktar hakkında 6 ay süreyle "uzaklaştırma" kararı çıkarıldı. Anne Gülperi K., uzaklaştırma kararından önce bir fotoğraf paylaşarak, "Kızlarım benimle birlikte özgür" notunu yazdı.

Avusturya’da yaşayan Elvan Koçak, 7 yıl önce ayrıldığı eşi Gülperi Koçak ile birlikte Türkiye’ye gelen kızları 19 yaşındaki Ş.K. ve 17 yaşındaki B.K.’yı Adnan Oktar’ın programında görünce, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak şikayetçi oldu.

Anne Gülperi K., kızlarıyla birlikte çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak, "Kızlarım B.K., ile Ş.K.,'yı kimse zorla alıkoymadı. Avusturya'daki mahkeme velayeti bana verdi. Kızlarım benimle birlikte özgür" konutu paylaştı.

Şikayet üzerine Adnan Oktar ve Gülperi Koçak hakkında, Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan soruşturma başlatıldı.

Kızların babası harekete geçmişti: Adnan Oktar için flaş karar

Soruşturma kapsamında dosya, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında İstanbul Anadolu 20. Aile Mahkemesi’ne gönderilerek kızlar hakkında korunma talebinde bulunuldu.


İstanbul Anadolu 20. Aile Mahkemesi, önleyici tedbir kapsamında delil aranmasına gerek olmadığını gerekçe göstererek Adnan Oktar ve Gülperi Koçak’ın, baba Elvan Koçak ve iki kızın yaşadığı konuta, çalıştığı işyerine 6 ay süreyle yaklaşmama ve iletişim araçları ile rahatsız etmeme kararı verdi.

Mahkeme ayrıca, Adnan Oktar ve Gülperi Koçak’ın 6 ay süreyle Elvan Koçak ve kızları tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmasını da yasakladı. 17 yaşındaki B.K.’nın velayetini de tedbiren baba Elvan Koçak’a veren mahkeme, annenin pazar günleri kızı ile kişisel ilişki kurmasını kararlaştırdı.

Gülperi Koçak ve Adnan Oktar’ın kanunen bulundurmalarına ve taşımalarına izin verilen silahları teslim etmesini de kararlaştıran mahkeme, Koçak ve Oktar’ın alınan bu tedbir kararlarına aykırı davranmaları durumunda 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulmalarına hükmetti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Metin Akpınar'a hakaret yağdırarak tehdit etti: Sanatçı müsvettesi, bunun bedelini ödeyecek Belediye otobüsünde , etek giyen kızı şoföre şikayet eden adama vatandaşlar bakın nasıl tepki verdi .. Arif Sağ’dan Orhan Gencebay’a çok sert cevap Akepe'nin yolsuzluklarını ortaya çıkarınca görevden alındı