Anasayfa
27 Mayıs 2018 ( 572 izlenme )
Reklamlar

Şimşek: 14 yıl daha böyle yönetirsek Avrupa ile arayı kapatıyoruz

Mehmet Şimşek dolardaki hareketlenmeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

AKP Antep aday tanıtım toplantısına katılan ve ekonomiyle ilgili açıklamalarda bulunan Şimşek, doların bütün para birimlerine karşı değer kazandığını, aynı şekilde petrol fiyatlarının da yükseldiğini bunun sadece Türkiye’ye özgü olmadığını söyledi. Şimşek, 14 yıl daha ülkeyi yönetmeleri hâlinde kişi başına düşen milli gelirde Avrupa ile arayı kapatacaklarını iddia etti.

'14 yıl daha böyle yönetilirsek Avrupa'yla arayı kapatıyoruz'

Son yıllarda Türkiye’ye yönelik birçok tuzakların kurulduğunu öne süren Şimşek, şunları söyledi:

“Son yıllarda Türkiye’ye yönelik birçok tuzak kuruldu. Yine son dönemlerde ekonomimize yönelik çok ciddi spekülasyonlar var. Bunların amacı Türkiye'nin bu medeniyet yolculuğunu bu kalkınma hamlesini ve yükselişini sekteye uğratmaktır. Bu yakın dönemde piyasadaki oynaklığı ekonomide bir başarısızlık gibi sunmaya çalışıyorlar. Ama milletimiz Türkiye'nin nereden geldiğini ve nereye gideceğini çok iyi biliyor. AK Parti dönemlerinde Türkiye Avrupa ile kişi başına düşen milli gelir ile arayı 33 puan kapatıyor. Yani 14 yıl daha bu şekilde yönetilirsek Avrupa ile arayı kapatıyoruz”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlahiyatçıdan itiraf: solcular Kabeniz 6.Filo diyordu kızıyorduk ama haklı olduklarını sonradan gördük Abd yaptırımlarına ilk tepki geldi Yalan haberin duayen kanalı sürekli olarak Fox tv. ve Fatih Portakal'a saldırıyor Meral Akşener: Sizin ittifakınız; Andımıza karşı olanların, Tabelalardan T.C.’yi kaldıranların . .