Anasayfa
05 Ağustos 2019 ( 375 izlenme )
Reklamlar

Tarkan'dan Kazdağları tepkisi: 'Yeter artık, kendinize gelin!'

Tarkan'dan Kazdağları tepkisi: 'Yeter artık, kendinize gelin!'

Megastar Tarkan, Kazdağları'na yapılmak istenen altın madenine tepki gösterdi.

Türkiye’nin oksijen depolarından Kazdağları’na yapılmak istenilen altın madeni, tüm vatandaşların tepkisine neden oldu.

Sosyal medyadan “#Kazdağlarıhepimizin” etiketiyle başlatılan ve on binlerce kişi tarafından da desteklenen Kazdağları’nı koruma girişimi gündem oldu.

Birçok ünlü isim ağaç katliamına tepki gösterdi. Tepki gösteren isimler arasına Tarkan da katıldı.

Instagram hesabı üzerinden paylaşım yapan Tarkan, şunları yazdı:

"Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları.

Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle?

Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı.

Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar?

Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar.

Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık.

Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ilıcalı, erdoğan ile yakınlığının derecesini anlattı Çarşaflı provokatör özür diledi Adana'da ulaşıma zerafet geldi 15 Temmuz denince aklınıza ne geliyor? sorusuna bazı vatandaşların ilginç cevapları