Anasayfa
27 Ağustos 2018 ( 1033 izlenme )
Reklamlar

Akepe genelge çıkardı. Erdoğanin portreleri devlet dairelerine asılacak

Akepe'li Süleyman Soylu imzasıyla yayımlanan ve bakanlığa bağlı tüm birimlere gönderilen genelgede, Erdoğan'ın portresinin, birimlerin girişlerine asılması istendi.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından hazınlanan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla 31 Temmuz'da yayımlanan genelge sonrasında, kaymakamlıklar, valilikler, emniyet müdürlükleri ve karakollarda, Erdoğan'ın portresini asma hazırlıkları yaşanıyor.

Soylu yayımladığı genelgede, ''Bakanlığımız merkez birimleri, bağlı kuruluşları, valilikler, kaymakamlıklar, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı binaları ve bunlara bağlı karakolların girişlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın illeridaresi. gov. tr adresinden ulaşılacak fotoğrafının kullanılması hususunda gereğini rica ederim'' ifadelerine yer verildi.

Genelge, bakanlık merkez birimlerine, Jandarma Genel Komutanlığına, Emniyet Genel Müdürlüğüne, Sahil Güvenlik Komutanlığına, Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne, AFAD başkanlığına ve 81 il valiliğine gönderildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, fotoğraf stüdyolarına giderek, genelgede belirtildiği gibi, Erdoğan'ın, 50 x 70 santimetre ebadındaki renkli portrelerini yaptırıp, birimlerin girişine asıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tramvayda yolcu ile turist arasında yaşanan ''sessiz ol'' tartışması sosyal medyada gündem oldu Sağ partilere oy verip, sonra Fakirim Diyemezsin Minik Eylül'ün Katilinin annesi tutuklandı Diyanetten bir skandal daha... Sol el ile...