Anasayfa
10 Ocak 2021 ( 1106 izlenme )
Reklamlar

AKP DESTEKLİ SADAT AÇIK AÇIK SUİKAST VE SABOTAJ EĞİTİMİ VERİYOR

SADAT'tan 'suikast' eğitimi
AKP destekli SADAT, gladyonun kullandığı gayri nizami harp eğitimi veriyor. Bu eğitim kapsamında sabotaj, suikast, kaçırma gibi teknikler öğretiliyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski başdanışmanı emekli general Adnan Tanrıverdi tarafından kurulan ve yönetilen, Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticareti Şirketi (SADAT) resmi sitesinde yer verdiği duyuruda suikast tekniği ve gayri nizami harp hizmetleri verdiklerini duyurdu.


Cumhuriyet’ten Işık Kansu’nun haberine göre; SADAT’ın sitesinde yer alan bilgilerde bomba imalinin de öğretildiği bir tahrip eğitim paketi yer alıyor. Bununla birlikte Gladyo’nun kullandığı gayri nizami harp eğitimi paketi de bulunuyor. Bu kapsamda suikast, sabotaj, kaçırma gibi teknikler öğretiliyor. Bunların yanısıra, sokak hareketleri türü eylemlerde ve gizli etkinliklerden oluşan harekât tekniklerinin de eğitimi veriliyor.

Şirketin kurucusu Adnan Tanrıverdi, kuruluş döneminde SADAT’ı AKP hükûmetinde yer alan yetkililerin isteği üzerine kurduklarını ifade etmişti.

Bununla birlikte İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de SADAT’ın Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları kurduğunu öne sürmüş ancak SADAT bu iddiayı reddetmişti.

Öte yandan; Adnan Tanrıverdi Erdoğan’ın başdanışmanlığını yaptığı dönemde İstanbul’un başkent olmasını, resmi dilin ise Arapça olmasını ve bu düzlemde bir İslâm devleti oluşumunu önermişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belediye saatlerce gelmedi, esnaf sahip çıktı Erol Mütercimler: Orduda Kalan Son Atatürkçüleri Tasfiye Etmek İçin Darbe Söylentileri Çıkarıyorlar Oğluna recep tayyip adını veren hal çalışanının isyanı 'Oğlumun adını değiştireceğim' Eldiven takmamasını bahane ederek işyeri kapattıran vali, selamını alan maskesiz esnafa tepki göstermiyor