Anasayfa
10 Mayıs 2018 ( 1516 izlenme )
Reklamlar

Arınç'tan Tamam açıklaması

Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Başkanı Bülent Arınç, Tayyip Erdoğan’ın salı günü AKP Grup Toplantısı’nda dile getirdiği “Milletim getirdi. Onlar 'Tamam' derse, kenara çekiliriz" sözlerinin ‘demokrasi vurgusu’ anlamına geldiğini söyledi.

“AK Parti kurulduğu günden bu yana her girdiği seçimde iktidarı hedeflemiş ve milletimizin teveccühüyle hedefine ulaşmıştır” diyen Arınç, Cumhurbaşkanı’nın da milletin iradesine duyduğu önemi belirttiğini savunarak, “Millet iradesiyle gelen bir yönetimin ancak millet iradesiyle gideceğine vurgu yapmıştır” ifadelerini kullandı. Arınç, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın amacı muhalefetin özellikle menfi propaganda olarak yaymaya çalıştığı; 'Seçimi kaybetse de gitmez.', 'Seçim güvenliği yok, bu iş diktatörlüğe gider' v.s söylemlerine karşılık demokrasi vurgusu yapmaktır.

"AK Parti'nin millet iradesine dayalı demokrasi anlayışının temeli seçimle gelenin seçimle gitmesidir.

"24 Haziran seçimlerinde aziz milletimizin güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne destek vereceğine, aynı şekilde parlamento çoğunluğu ile güçlü bir yasama oluşturacağına inancımız tamdır."

TAYYİP ERDOĞAN, 17 ARALIK OPERASYONLARINDAN 3 HAFTA ÖNCE GÜLEN'LE ARANIZDA GERGİNLİK VAR MI ? SORUSUNA BÖYLE CEVAP VERMİŞTİ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erzurum Karaçoban’da İYİ Parti Ilçe Başkanı vurularak öldürüldü Metin Akpınar: 'Savaşa hayır' diyenlerdenim... Provokatör tehdit etti: "Bu memleketten ya Kemalistler gidecek ya biz istismarın araştırılması ve önlenmesi için TBMM'ye verilen önergeyi hangi parti reddetmişti ?