Anasayfa
12 Nisan 2018 ( 1164 izlenme )
Reklamlar

Cumhuriyet tarihiyle alay ederek abdülhamid ile erdoğan arasındaki zamana duraklama devri dedi

İsmail Kahraman, Abdülhamit ile Erdoğan arasına 'duraklama devri' dedi

Başkentray Açılış Töreni'nde konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Abdülhamit dönemi ile AKP dönemi arasında kalan dönemde bir duraklama dönemine girildiğini, Erdoğan ile birlikte bu dönemden çıkıldığını savundu. Kahraman, Cumhuriyet döneminde yapılan bir açılış törenininden ise "35 tane tahtayı ufak bir derenin üzerine koymuşlar, bayraklar, oranın mülki amirleri, askeri amirler bir araya gelmişler davullar zurnalar en fazla 3 metrelik bir mesafeye iki tane kalas koyduk diye. Ne günden ne güne geldik" sözleri ile bahsetti.

Başkentray Açılış Töreni'nde konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Ne günden ne güne geldik. Bu güzel eseri bize kazandıran başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımıza tebriklerimizi sunuyorum. Ankaramıza hayırlı uğurlu olsun" derken, 1908'den AKP iktidarına kadar olan dönemde bir 'duraklama dönemine' girildiğini savundu.

"3 METRELİK MESAFEYE İKİ TANE KALAS KOYDUK DİYE..."

Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın da katılımlarıyla Kayaş Tren Garı'nda düzenlenen Başkentray Açılış Töreni'nde konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, sıkıntılı dönemlerin ardından böyle bir törende yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 


Kahraman, "Bu güzel töreni görünce aklıma bir şey geldi; İtalya ve Almanya ile beraber harbe girmiştik 1'inci Cihan Harbi'nde. Bu iki ülkeyi de kalkındıran otoyol oldu, yola verdikleri değer oldu. Uzun müddet böyle yola başvurmamıştık. Sıkıntılı dönemler geçirmiştik. Şu güzelim töreni görünce 1930'lu yıllarda bir tören resmi aklıma geldi. 35 tane tahtayı ufak bir derenin üzerine koymuşlar, bayraklar, oranın mülki amirleri, askeri amirler bir araya gelmişler davullar zurnalar en fazla 3 metrelik bir mesafeye iki tane kalas koyduk diye. Ne günden ne güne geldik. Bu güzel günleri bizlere gösteren kişilere, Cenabı Hakka öncelikle tabi, teşekkürlerimizi sunuyorum.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Irak'lı bir şahsın, Konya'da lüks aracıyla hava attığı çocuklarla ilginç diyalogları. Finlandiya ve İsveç’in NATO Başvurusundaki Detay Gözlerden Kaçmadı Özgür Özel'den adrese teslim sözler: ''Akp, Mhp ve mafyadan oluşan bir üçlü birliktelik varsa. .'' Avrupa'da yaşayan Türk seçmen: "Oyum Erdoğan'a çünkü 10 milyondan fazla mülteciyi Türkiye'de tutarak burada huzur içinde yaşamamızı sağlıyor"