All News
09 Eylül 2020 ( 632 izlenme )
Reklamlar

Şehir hastanelerini işleten şirketlere tam 81 milyar dolar ödenecek!

Şehir hastanelerini işleten şirketlere tam 81 milyar dolar ödenecek!

Kamu ihaleleri uzmanı Prof. Dr. Uğur Emek şehir hastanelerini işleten şirketlere 25 yılda 81 milyar dolar ödeneceğini söyledi.


Kamu ihaleleri uzmanı Prof. Dr. Uğur Emek, hizmete giren şehir hastaneleri için işletmeci şirketlere ödemelerinin tamamen başlayacağı 2022 yılında Hazine’den 3,2 milyar dolar çıkacağı bilgisini verdi.

Emek, şehir hastanelerine 25 yıllık toplam ödemenin 81,2 milyar dolar olacağını da belirtti. Uğur Emek, 2022 bütçesi için öngörülen 21,9 milyar TL’lik ödeneğin, Orta Vadeli Program’da yer alan 2022 ortalama kurundan (6,74₺) dolara çevrildiğinde 3,2 milyar dolarlık tutara ulaştığını belirtti.

Emek, Sağlık Bakanlığı şehir hastaneleri programını açıkladığında 31 proje ve 43 bin 200 yatak hedeflendiğini, fakat 2020 yılında kamuözel işbirliği modeline son verip kalan şehir hastanelerini bütçeden yapmaya karar verdiğini de hatırlattı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÇALIŞANIN, İŞÇİNİN VE HALKIN YANINDA... Gelecek Partisi Konya'ya gidecek olan Erdoğan'a hoş geldin pankartı: Davutoğlu'nun memleketine hoş geldiniz Tayyip Tarımda Kendine Yeten Ülke Olduğumuzu İddia etti. Peki Gerçek Ne? Kızıl Goncalar'ın yapımcısı: ''Bize savaş açtılar ama sonuna kadar mücadele edeceğiz''