Anasayfa
14 Mayıs 2018 ( 437 izlenme )
Reklamlar

Her fırsatta Cumhuriyete saldıran İsmail Kahraman kendini Cumhuriyetçi ilan etti

 İsmail Kahraman, bazı açıklamalarıyla aleni olarak Atatürk ve laiklik karşıtlığı yaptığı hatırlatılınca, “Cumhuriyetçiyim, cumhuriyetin temel ilkelerinden yanayım” dedi

24 Haziran seçimleri için milletvekili aday adaylığına yeniden başvuru yapmayan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 26. Dönem değerlendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kahraman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bazı suçlara ilişkin af çağrısının anımsatılması üzerine, Anayasa’ya vurgu yaptı. Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım’ın aksine kapıları kapatmayan Kahraman, af yasasının Meclis’te 330 milletvekilinin oyu ile geçebileceğini vurguladı. 

Af düzenlemelerinin şartlarını hatırlatan Kahraman, “Af yetkisi, TBMM yetkisidir. Af çıkarma yetkisi Anayasa’da bellidir, hassas bir konudur. 330 milletvekilinin oyuna ulaşılması gerekir” dedi.

ÜZERİNDE ATATÜRK TİŞÖRTÜ OLDUĞU İÇİN BİR VATANDAŞ MECLİSE ALINMAMIŞTI.


Başkanlık sistemi ile ilgili uyum yasalarının Meclis yerine KHK ile uygulanacağı yetkisinin doğru olup olmadığının sorulması üzerine de Kahraman, “Doğru buluyorum” yanıtını verdi.

Kahraman, zaman zaman bazı açıklamalarının Atatürk ve laiklik karşıtlığı gibi algılandığının belirtilmesi üzerine ise, “Cumhuriyetçiyim, Cumhuriyetin temel ilkelerinden yanayım” sözleri ile karşılık verdi.


http://onurlugazeteciler.net/mecliste-yine-bir-akepe-skandali-kadinlar-sahneye-cikmasin

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Oğluna pantolon alamayan baba intihar etti PİAR Araştırma, seçimlerin son anketini yayınladı; üç büyük ilde CHP önde Lise kitaplarında tarih yeniden yazıldı: Atatürk'ün Samsun'a çıkma sebebini değiştirdiler CHP'li Tezcan: Bize ahlaksız bir pazarlık önerdiler