Anasayfa
23 Mayıs 2018 ( 772 izlenme )
Reklamlar

Ekonomi Bakanından dolardaki sert yükselişle ilgili ilk açıklamalar geldi ..

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den dövizde yaşanan yükselişle ilgili açıklama geldi.

Bakan Zeybekci, "Sağlıksız fiyat oluşumları yaşanmakta. En doğru hamlenin en uygun zamanda yapılacağına güvenim tam. Mali disiplinden ödün verilmeyecek" dedi.

  • Twitter üzerinden değerlendirmelerde bulunan Zeybekci, "Reel ekonomi, büyüme, ihracat, istihdam ve kapasite kullanım oranları, ayrıca gelecek beklentilerine ilişkin öncü gösterge olarak yatırım teşvik başvuruları ve dünyanın en iddialı teşvik sistemine olan ilgi ile dünyada bu bakımdan ilklerde yer alan ülkemiz kur ve faiz oranlarında hak etmediği dalgalanmalar ve döviz piyasasında sağlıksız fiyat oluşumları yaşamaktadır. İlgili kurumlarımız, reel sektörün başarısının, emeğinin ve alın terinin bu doğrultuda heba edilmemesi döviz piyasasındaki dengesizliğin kaldırılması için gerekli araç ve yetkiye sahiptir." dedi.

Zeybekci, "Bu sorumluluğu alarak, en doğru hamlenin en uygun zamanda yapılacağı konusunda güvenimiz tamdır." değerlendirmesinde bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yine o ve yine skandal sözler: Kapalı kadınlar daha iyi para ediyor Canlı Yayında İğrenç Sözler. RTÜK bunları nedense(!) görmüyor. Konuşmasını okuduğu prompter bozulunca dondu kaldı Bütün Yandaşlar İsmail Saymaz'ın Bu konuşmasını Göklere Çıkıyor.